Επιστροφή στις νίκες για τον Παναθηναϊκό στην Euroleague, επικρατώντας της Άλμπα Βερολίνου.

Οι πράσινοι μπήκαν στο ματς αποφασισμένοι να δώσουν τον δικό τους ρυθμό και το κατάφεραν, αφού με τους Παπαπέτρου και Παπαγιάννη να δίνουν λύσεις στην επίθεση, προηγήθηκαν με 17-8 και έκλεισαν την πρώτη περίοδο στο +7 (25-18).

Ο Παναθηναϊκός ανέβασε κι άλλο τη διαφορά λίγα λεπτά μετά, με το σκορ να είναι στο 29-18, αλλά οι Γερμανοί έκαναν την αντεπίθεσή τους και κατάφεραν να μειώσουν σε 31-29 με επιμέρους σκορ 11-2. Το μόνο κακό για την ομάδα του Γιώργου Βόβορα στο πρώτο ημίχρονο ήταν η αστοχία στα τρίποντα, αλλά στο δεύτερο άρχισαν να μπαίνουν κι αυτά, με αποτέλεσμα η διαφορά να ανοίγει.

Ο Παναθηναϊκός ξέφυγε με 50-37 στο 23′ και λίγα λεπτά μετά το σκορ έγινε 60-45, με τους πράσινους να ελέγχουν πλήρως την κατάσταση, να είναι θεαματικοί και να βάζουν 26 πόντους στο τελευταίο 10λεπτο, επικρατώντας τελικά με 92-69.

Τα δεκάλεπτα: 25-18, 39-32, 66-52, 92-69