Στο παγοδρόμιο των Ζωσιμάδων, ο Παναθηναϊκός, ήταν ο μεγάλος νικητής επικρατώντας με 0-1 του ΠΑΣ. Το παιχνίδι ξεκίνησε με 45 λεπτά καθυστέρηση καθώς ο αγωνιστικός χώρος είχε πάγο και χρειάστηκε να επιστρατευτεί ειδικό μηχάνημα για να αφαιρεθεί ώστε να διεξαχθεί κανονικά ο αγώνας. Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν «παγωμένες» και οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν να μπουν στην εστία του Καρνέζι αλλά ο Έλληνας τερματοφύλακας αντιμετώπιζε κάθε κίνδυνο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι πράσινοι μπήκαν πιο δυνατά και με τους Τότσε και Κλέιτον προσπαθούσαν με ατομικές προσπάθειες κυρίως να ανοίξουν την άμυνα των Ιωαννίνων και να «ενεργοποιήσουν» το τέρμα του Κηπουρού. Όλα αυτά μέχρι το 85′ όπου ο Τότσε έκανε το πλασέ αρχικά ο Κηπουρός απέκρουσε αλλά ο Κλέιτον, πήρε την ασίστ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στα πέντε λεπτά που απέμεναν, δεν έγινε κάτι το σημαντικό και το τριφύλλι έφυγε με το διπλό.