Ισόπαλο με 1-1 έληξε το ματς του ΟΦΗ με τον Παναιτωλικό για την 1η αγωνιστική της Super League 1.

Μπορεί οι γηπεδούχοι να ήταν το φαβορί, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν, ανοίγοντας το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με πέναλτι του Μάζουρεκ, μετά το χέρι του Βούρου σε γύρισμα του Ματσόλα.

Στο δεύτερο μέρος ο ΟΦΗ μπήκε με στόχο να πιέσει για την ισοφάριση και τα κατάφερε στο 60′ με τον Νέιρα, αλλά παρά τις προσπάθειες στη συνέχεια το δεύτερο γκολ δεν ήρθε, με τον Παναιτωλικό να φεύγει με βαθμό από το Ηράκλειο.

ΟΦΗ: Βάτερμαν, Μαρινάκης, Βούρος (74’ Ουές), Γιαννούλης, Κοροβέσης., Σακόρ (53’ Νέιρα), Στάικος, Ναμπί (53’ Μεγιάδο), Σαρδινέρο, Βαζ (78’ Γρίβας), Φιγκεϊρέδο (74’ Γκαργκαλατζίδης).

Παναιτωλικός: Κνετ, Λιάβας, Καρασαλίδης, Κωνσταντόπουλος, Τζανακάκης (73’ Ντουάρτε), Τσιγγάρας (86’ Ταχάρ), Βάντερσον, Ντάλσιο, Μάζουρεκ (86’ Μεντόσα), Ματσόλα (81’ Βέργος), Ντίας.