Με δύο τέρματα από τους Μπενάτια και Φλόρο Φλόρες στα τελευταία λεπτά του αγώνα (88΄, 90+2΄) η Ουντινέζε νίκησε 2-0 την Ατλέτικο Μαδρίτης για την 3η αγωνιστική του 9ου ομίλου και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας. Ισόπαλες 1-1 Ρεν και Σέλτικ στην Γαλλία.

Στο «Φρίουλι» Ουντινέζε και Ατλέτικο έπαιζαν… την κορυφή και οι Ιταλοί έκαναν το πρώτο βήμα για να την κατακτήσουν. Ο Μπενάτια στο 88ο λεπτό και ο Φλόρο Φλόρες στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, έδωσαν στην «Ούντινε» τη νίκη με σκορ 2-0 και μαζί το πολύτιμο τρίποντο που την στέλνει στην κορυφή της βαθμολογίας με 7 βαθμούς.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου στην Γαλλία, η Ρεν μπήκε στο 30΄μπροστά στο σκορ με αυτογκόλ του Ντου Ρι Τσα αλλά ισοφαρίστηκε με τέρμα του Λέντλεϊ στο 70΄ με αποτέλεσμα να διαμορφωθεί το τελικό 1-1 που αφήνει τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν με δύο πόντους.