Αλγεινές εντυπώσεις έχει προκαλέσει σε όσους αγαπούν το μπάσκετ αυτό που συνέβη στον χθεσινό αγώνα της Νταρουσάφακα με τη Μακάμπι. Οι φιλοξενούμενοι ήθελαν νίκη με 11+ για να προκριθούν, αλλά βλέποντας το χρόνο να τελειώνει επιδίωξαν σαφώς να παίξουν για την… ισοπαλία, προκειμένου να κερδίσουν πέντε λεπτά έξτρα χρόνου στην παράταση. Οι γηπεδούχοι το κατάλαβαν αργά και έκαναν ό,τι μπορούσαν για να αποφύγουν το έξτρα πεντάλεπτο αποδεχόμενοι ακόμη και την ήττα. Ηθελημένα άστοχες βολές, air ball, επιθέσεις 24 δευτερολέπτων χωρίς σουτ και άμυνες με τα μάτια συνέθεσαν το τραγελαφικό σκηνικό, που τελικά βρήκε τη Μακάμπι να νικά με 70-66, αλλά να μένει εκτός συνέχειας της Ευρωλίγκας. Δείτε την ντροπή του μπάσκετ στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα:

Πηγή: sport-fm.gr