Πόλεμος αναρτήσεων για τον κορονοϊό στο Facebook ανάμεσα στον καθηγητή στις ΗΠΑ Γιώργο Παυλάκη και τον καθηγητή στην Γενεύη Μανώλη Δερμιτζάκη. Ο κ. Παυλάκης έκανε μια αναδημοσίευση για τις μεταλλάξεις του κορονοϊού, η οποία ανάφερε ότι οι μεταδόσεις γίνονται κυρίως μέσα στην οικογένεια.
Ο κ. Δερμιτζάκης χαρακτήρισε το ποστ «τουλάχιστον αφελές».
![](/image/s320x/file/files/1/2021/03/derm.jpg)
![](/image/s320x/file/files/1/2021/03/fb2.jpg)
Η απάντηση του κ. Παυλάκη ήταν λιτή και μάλλον μη αναμενόμενη. «Το καψες» του είπε με τον κ. Δερμιτζάκη να απαντά: «Εσείς το καίτε με τη συνεχή επιμονή σε κάτι που είναι μη ρεαλιστικό».
![](/image/s320x/file/files/1/2021/03/fb3.jpg)