Roland Garros: Στη «μάχη» του δεύτερου γύρου Τσιτσιπάς, Ναδάλ και Φέντερερ

Αναλυτικά το πρόγραμμα


ΑΘΛΗΤΙΚΑ
9:17
29/05/2019
Roland Garros: Στη «μάχη» του δεύτερου γύρου Τσιτσιπάς, Ναδάλ και Φέντερερ
loading

Στην μάχη του 2ου γύρου του Roland Garros θα μπει το μεσημέρι (12:00, ERT Sports) ο Στέφανος Τσιτσιπάς

Αντίπαλος του θα είναι ο Ούγκο Ντέλιεν από την Βολιβία και εάν τον κερδίσει θα είναι για πρώτη φορά στην καριέρα του στον 3ο γύρο στο Παρίσι.

Στο κορτ την Τετάρτη θα δούμε και τον Ράφα Ναδάλ που θα παίξει με τον Γερμανό Γιάνικ Μάντεν αλλά και τον Ρότζερ Φέντερερ που θ' αγωνιστεί με τον επίσης Γερμανό Όσκαρ Ότε.

Την Τετάρτη θ΄αγωνιστεί και Μαρία Σάκκαρη, για το διπλό γυναικών. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια μαζί με την Ντάρια Γκαβρίλοβα θα παίξουν κοντά στις 16:30 με τις Πούιγκ-Ρότζερς.

Το πρόγραμμα:

Philippe Chatrier (έναρξη αγώνων 12:00, ERT Sports)
1) Sloane Stephens [7] v Sara Sorribes Tormo
2) Kei Nishikori [7] v Jo-Wilfried Tsonga
3) Oscar Otte v Roger Federer [3]
4) Viktoria Kuzmova v Kiki Bertens [4]

Suzanne Lenglen (12:00): 
1) Kateryna Kozlova v Elina Svitolina [9]
2) Yannick Maden v Rafael Nadal [2]
3) Petra Martic [31] v Kristina Mladenovic
4) Benoit Paire v Pierre-Hugues Herbert

Simonne Mathieu (12:00): 
1) Stefanos Tsitsipas [6] v Hugo Dellien
2) Kristina Kucova v Karolina Pliskova [2]
3) Grigor Dimitrov v Marin Cilic [11]
4) Belinda Bencic [15] v Laura Siegemund

Court 1 (12:00): 
1) Garbine Muguruza [19] v Johanna Larsson
2) Juan Ignacio Londero v Richard Gasquet
3) Stan Wawrinka [24] v Cristian Garin
4) Johanna Konta [26] v Lauren Davis

Court 14 (12:00): 
1) Elise Mertens [20] v Diane Parry
2) David Goffin [27] v Miomir Kecmanovic
3) Nicolas Mahut v Philipp Kohlschreiber

Court 7 (12:00): 
1) Corentin Moutet v Guido Pella [19]
2) Mandy Minella v Anastasija Sevastova [12]
3) Anastasia Potapova v Marketa Vondrousova
4) Alex De Minaur [21] v Pablo Carreno Busta

Court 6 (12:00): 
1) Shuai Zhang v Kaia Kanepi
2) Roberto Carballes Baena v Filip Krajinovic
3) Leonardo Mayer v Diego Schwartzman [17]
4) Rebecca Peterson v Donna Vekic [23]

Court 11: 
16:30 Gavrilova/Sakkari v Puig/Rogers

Court 12 (12:00): 
1) Jennifer Brady v Polona Hercog
2) Alexei Popyrin v Laslo Djere [31]

Court 13 (12:00): 
1) Veronika Kudermetova v Zarina Diyas
2) Shelby Rogers v Carla Suarez Navarro [28]
3) Matteo Berrettini [29] v Casper Ruud

Πηγή: gazzetta.gr

ΚΑΝΤΕ LIKE ΣΤΟ NEWSBEAST.GR

Παρακαλούμε περιμένετε ...
Το newsbeast επιλέγει
Το newsbeast προτείνει