Η Ελλάδα αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Γαλλία στον τρίτο της αγώνα για τα προκριματικά του Euro 2024 μετά τις δύο νίκες που πέτυχε και από το 55ο λεπτό είναι πίσω στο σκορ με 1-0 μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαπέ, ο οποίος αρχικά νικήθηκε από τον Βλαχοδήμο αλλά ο διαιτητής έδωσε επανάληψη επειδή παίκτης είχε μπει νωρίτερα στην περιοχή.

Η Εθνική μας ομάδα έβγαλε με 0-0 το πρώτο ημίχρονο και χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα με εξαίρεση μια μεγάλη φάση του Κουντέ, αλλά το δεύτερο μέρος δεν άρχισε καλά. Στο 50′ ο Μαυροπάνος πήγε να… αποκεφαλίσει τον Γκριεζμάν και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι μέσω VAR, με τον Μπαπέ να αναλαμβάνει την εκτέλεση.

Ο Βλαχοδήμος, όμως, βγήκε νικητής και απέκρουσε, χωρίς όμως να μπορέσει να το χαρεί. Ο λόγος; Ο διαιτητής έδωσε επανάληψη επειδή παίκτης της Ελλάδας και συγκεκριμένα ο Μαυροπάνος μπήκε νωρίτερα στην περιοχή και τελικά στη δεύτερη εκτέλεση ο Μπαπέ ευστόχησε και έκανε το 1-0 για τους Γάλλους.