Η ΑΕΚ υποδέχεται τον Άρη για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League 1 με μοναδικό στόχο τη νίκη για να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας και το σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου είναι 1-1, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με πέναλτι του Λιβάι Γκαρσία και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν με τον Ιτούρμπε.

Στην OPAP Arena η Ένωση άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λιβάι Γκαρσία, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα μετά την ανατροπή του Ελίασον από τον Ετέμπο, με τους γηπεδούχους να ζητάνε και 2η κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Άρη, χωρίς όμως να τη δει.

Παρ’ όλα αυτά, οι φιλοξενούμενοι δεν πτοήθηκαν και ισοφάρισαν στο 45’+1′ με τον Ιτούρμπε, μετά το δοκάρι του Πάλμα στο δυνατό σουτ που επιχείρησε.

Δείτε το 1-0 της ΑΕΚ επί του Άρη…

Δείτε το 1-1 του Άρη κόντρα στην ΑΕΚ…