Με την ψυχολογία στα ύψη μετά τη νίκη επί του Άρη στο ντέρμπι, ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Λαμία και έχει βάλει από νωρίς τις βάσεις για νέο τρίποντο αφού στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου είναι μπροστά στο σκορ με 2-0 χάρη στα γκολ των Ολιβέιρα και Ντάντας.

Οι ασπρόμαυροι ήταν, φυσικά, το φαβορί για τη νίκη και το δείχνουν και με την απόδοσή τους, αφού έχουν σαφές προβάδισμα στο τέλος του πρώτου μέρους. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου άνοιξε το σκορ στο 13′ με το σουτ του Νάρεϊ που κόντραρε στον Ολιβέιρα και κατέληξε στα δίχτυα, για να έρθει το 0-2 στο 27′ με το σουτ του Ντάντας.

Παράλληλα, ο ΠΑΟΚ είχε ευκαιρίες και για άλλα γκολ, όπως είχε και η Λαμία για να μειώσει, χωρίς όμως να τα καταφέρει στο πρώτο 45λεπτο.

Δείτε το 0-1 και το 0-2 του ΠΑΟΚ επί της Λαμίας…