Ο Παναθηναϊκός πίεζε για το 1-2 που θα τον έφερνε κοντά στη νίκη επί της Ρεν των 10 παικτών για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League αλλά τελικά μέσα σε ένα 5λεπτο το ματς στράβωσε εντελώς αφού μετά το 2-1 του Σαλάχ στο 65′ ήρθε και το 3-1 για τους Γάλλους με το πέναλτι του Μπλας στο 70′.

Ήταν ένα παιχνίδι που οι Πράσινοι έδειχναν να τον ελέγχουν και ήταν αυτοί που έψαχναν περισσότερο το γκολ, τελικά όμως αυτά τα πέτυχαν οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο και είναι πολύ κοντά στη νίκη.

Πριν καλά-καλά συνέλθει η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς από το 2-1 του Σαλάχ στο 65′, ήρθε στο 67′ το πέναλτι για τους Γάλλους σε μαρκάρισμα του Βιλένα στον Μάτιτς και ο Μπλας εκτέλεσε στο 70′ και έγραψε το 3-1 φια τη Ρεν.