Η Θέλτα υποδέχθηκε τη Σεβίλλη το Σάββατο (4/11) στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της La Liga και τα πράγματα δεν ήταν και τόσο ήρεμα, με τον Ιάγκο Άσπας να γίνεται έξαλλος επειδή δεν δόθηκε ένα πέναλτι υπέρ του Τάσου Δουβίκα και να ξεσπάσει ρίχνοντας στο έδαφος την οθόνη του VAR.

Η ομάδα του Βίγκο είχε ανοίξει το σκορ στο 22ο λεπτό με τον Στάρφελτ αλλά στη συνέχεια το παιχνίδι στράβωσε… Στο 65′ η Θέλτα έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ταπία και στο 84′ η Σεβίλλη έκανε το 1-1 με τον Εν Νεσίρι.

Παρ’ όλα αυτά, λίγο πριν το τέλος του αγώνα οι γηπεδούχοι πίστεψαν ότι θα είχαν μεγάλη ευκαιρία για τη νίκη αφού περίμεναν να καταλογιστεί πέναλτι σε ένα μαρκάρισμα που έγινε στον Δουβίκα από τον Χεσούς Νάβας.

Ο διαιτητής πήγε στο VAR αλλά αποφάσισε να μη δώσει τίποτα, με αποτέλεσμα ο Ιάγκο Άσπας, ο οποίος λίγα λεπτά νωρίτερα είχε γίνει αλλαγή, να ξεσπάσει… κατεδαφίζοντας την οθόνη.