Την Τρίτη, στο πρώτο μέρος της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, είχαν μπει 35 γκολ. Μία μέρα μετά, την Τετάρτη, σημειώθηκαν άλλα 24. Με λίγα λόγια, μέσα σε ένα διήμερο και σε 16 παιχνίδια, η κορυφαία διοργάνωση κατέγραψε… 59 γκολ! Πράγμα που σημαίνει ότι για ακόμη μία φορά έγιναν ματσάρες με γκολ και θέαμα, με το ενδιαφέρον μάλιστα να αναμένεται ακόμη μεγαλύτερο στις υπόλοιπες τρεις αγωνιστικές αφού η μάχη για την πρόκριση από το κάθε γκρουπ θα αρχίσει να παίρνει φωτιά.

Το καλύτερο παιχνίδι, έτσι όπως εξελίχθηκε, ήταν αυτό στο Όλντ Τράφορντ, όπου η Αταλάντα προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο αλλά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 3-2. Έτσι, η ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος έγινε πρωταγωνιστής σημειώνοντας το γκολ της νίκης στο 82ο λεπτό, απέφυγε μια ήττα που θα την έφερνε κοντά στον αποκλεισμό και είναι πλέον στην 1η θέση του ομίλου της, με τα πάντα όμως να είναι ανοιχτά.

Όπως και να έχει, μέχρι να έρθει η 4η αγωνιστική του Champions League, ας δούμε πώς ολοκληρώθηκε η 3η…

Μπαρτσελόνα – Ντιναμό Κιέβου 1-0

Μπενφίκα – Μπάγερν Μονάχου 0-4

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Αταλάντα 3-2

Γιουνγκ Μπόις – Βιγιαρεάλ 1-4

Σάλτσμπουργκ – Βόλφσμπουργκ 3-1

Λιλ – Σεβίλλη 0-0

Τσέλσι – Μάλμε 4-0

Ζενίτ – Γιουβέντους 0-1