Είναι από τους ποιοτικότερους παίκτες της ομάδας (αν όχι ο ποιοτικότερος) και το έδειξε με το «καλημέρα».

Ο Εμάνουελ Περόνε πέτυχε το μοναδικό τέρμα του Ηρακλή στην Κατερίνη επί του Πιερικού και χάρισε τη νίκη (0-1) στην ομάδα του, που τον απέκτησε το περασμένο καλοκαίρι, όταν ο Αργεντινός επιθετικός έφυγε από την Καλλονή.

Ο 31χρονος φορ σκόραρε με κεφαλιά στο 53’, ενώ στο 65′ αντίκρισε κίτρινη κάρτα και τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε της αναμέτρησης αντικαταστάθηκε και στην θέση του πέρασε ο Τόσκας.

Νίκη και για τον έτερο Ηρακλή της κατηγορίας, που επικράτησε 2-0 της Καλλιθέας στα Ψαχνά για την πρεμιέρα της Football League. Οι γηπεδούχοι σκόραραν δύο φορές μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα, με τον Γουόρντεν να κάνει το 1-0 στο 36’ και τον Νάκα να ζευγαρώνει τα τέρματα της ομάδας του στο επτά λεπτά αργότερα.

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση οι φιλοξενούμενοι, λόγω αποβολής (με δεύτερη κίτρινη κάρτα) του Μπριλάκη στο 75ο λεπτό.

Η Ζάκυνθος πήρε πολύ δύσκολη και αναπάντεχη νίκη μέσα στον Βόλο με 2-0 επί του Ολυμπιακού. Τα δύο τέρματα της αναμέτρησης μπήκαν πολύ νωρίς, καθώς ο Αποστόλου σκόραρε στο 9′ και ο Τσοπέλας στο 14ο λεπτό.