Το ματς με τη Μπάτσκα Τόπολα για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Europa League αποδεικνύεται πολύ εύκολο για τον Ολυμπιακό, ο οποίος έβαλε και 4ο γκολ με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, για να μειώσουν αμέσως μετά σε 4-1 οι Σέρβοι.

Με τον Ελ Κααμπί να ανοίγει το σκορ στο 21′ και τον Ποντένσε να σκοράρει στο 40′ και στο 42′ οι Ερυθρόλευκοι πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 3-0 και με την έναρξη της επανάληψης, στο 46′, ήρθε και το 4-0 από το αυτογκόλ του Ίλιτς μετά το κόρνερ του Φορτούνη και την κεφαλιά του Ρέτσου στο οριζόντιο δοκάρι.

Δύο λεπτά μετά, στο 48′, η Μπάτσκα Τόπολα μείωσε σε 4-1 με τον Τζάκοβατς, ο οποίος άδειασε τον Ντόη και στη συνέχεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πασχαλάκη.