Το παιχνίδι του Ολυμπιακού με τη Φράιμπουργκ για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa League στράβωσε από νωρίς και το 4-0 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου τα λέει όλα, με τους Γερμανούς να σκοράρουν ξανά στο 77′ με τον Ντοάν για το 5-0.

Με τα πάντα να έχουν κριθεί από το πρώτο μέρος, ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε πολύ στο δεύτερο αφού οι γηπεδούχοι δεν είχαν κανένα λόγο να συνεχίσουν δυνατά ενώ οι Ερυθρόλευκοι, από την άλλη πλευρά, έπρεπε να βγάλουν μια αντίδραση.

Τα λεπτά, επομένως, περνούσαν χωρίς να γίνεται κάτι αξιόλογο, μέχρι που ήρθε τελικά το 5-0… Στο 77′ η Φράιμπουργκ βγήκε στην αντεπίθεση και η μπάλα, με την άμυνα για ακόμη μία φορά να μην αντιδρά σωστά, έφτασε στον Ντοάν, ο οποίος τελικά την έστειλε στα δίχτυα ανεβάζοντας κι άλλο το σκορ.