Ντέρμπι με… ισπανικό ταπεραμέντο και τον Ντέμη Νικολαϊδη να επιστρέφει στη Μαδρίτη και ντέρμπι με… γαλλικό άρωμα έρχονται αποκλειστικά στο Novasports! Οι φίλοι της «στρογγυλής θεάς» από την Παρασκευή 1 Οκτωβρίου έως και τη Δευτέρα 4 Οκτωβρίου, θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν πλούσιο ποδοσφαιρικό θέαμα από τα γήπεδα της Ισπανίας με La Liga Santander και La Liga SmartBank, της Γερμανίας με Bundesliga και 2.Bundesliga, της Ολλανδίας με Eredivisie, του Βελγίου με Jupiler Pro League, της Αγγλίας με EFL Championship, της Ιταλίας με Serie B και της Αμερικής με MLS

Τα φώτα στρέφονται στο πρώτο μεγάλο ντέρμπι της ισπανικής La Liga Santander ανάμεσα στην πρωταθλήτρια Ατλέτικο Μαδρίτης και στην Μπαρτσελόνα (2/10, 22:00) με τους φίλους των δύο ομάδων να μπαίνουν στο κλίμα της αναμέτρησης από τις 21:00 στο Novasports1 με το «Matchday Live – Pre Game  Show» σε παρουσίαση του Γιώργου Λιώρη από το στούντιο της Nova και τον Ντέμη Νικολαϊδη να επιστρέφει στη Μαδρίτη, στην πόλη που διέπρεψε με τη φανέλα των «ροχιμπλάνκος» και μαζί με τον Βασίλη Τεμπέλη, θα μεταφέρουν μέσα και έξω από το «Metropolitano Stadium» τον παλμό του ντέρμπι. Από το πρόγραμμα ξεχωρίζει και ο αγώνας Εσπανιόλ – Ρεάλ Μαδρίτης (3/10, 17:15). Στη Γαλλία και στη Ligue 1 δεσπόζουν τα ντέρμπι Λιλ – Μαρσέιγ (3/10, 18:00) και Σεντ Ετιέν – Λιόν (3/10, 21:45) την ίδια στιγμή που η Παρί Σεν Ζερμέν αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Ρεν (3/10, 14:00). Στη Bundesliga και στη Γερμανία το ενδιαφέρον στρέφεται στους αγώνες Ντόρτμουντ – Άουγκσμπουργκ (2/10, 16:30) και Μπάγερν Μονάχου – Άιντραχτ Φρανκφούρτης (3/10, 18:30), ενώ στη βελγική Jupiler Pro League δεσπόζει το ντέρμπι Άντερλεχτ – Κλαμπ Μπριζ (3/10, 14:30).

Και φυσικά το πλούσιο ποδοσφαιρικό θέαμα του Novasports πλαισιώνουν οι εκπομπές «Matchday Live» με τον Αποστόλη Λάμπο, «Ώρα των Πρωταθλητών» με τον Γιαννίκο Δούσκα και τη Λίλα Κουντουριώτη και «Monday Football Club» με τον Ντέμη Νικολαΐδη και τον Γιάννη Πάγκο στο Novasports Prime! 

Παρασκευή 1 Οκτωβρίου

19:30 B’ κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2.Bundesliga 9η αγωνιστική: Άουε-Αμβούργο, Novasports3 σε περιγραφή του Γιώργου Βασιλείου

21:00 B’ κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος La Liga SmartBank 9η αγωνιστική: Πονφεραδίνα-Βαγιαδολίδ, Novasports News σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga 7η αγωνιστική: Κολωνία-Γκρόιτερ Φιρτ, Novasports3 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

21:45 EFL Championship Αγγλίας 11η αγωνιστική: Στόουκ – Γουέστ Μπρόμιτς, Novasports6 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander 8η αγωνιστική: Αθλέτικ Μπιλμπάο-Αλαβές, Novasports1 σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1, 9η αγωνιστική: Λανς – Ρενς, Novasports2 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

Σάββατο 2 Οκτωβρίου

14:30 EFL Championship Αγγλίας: Κόβεντρι – Φούλαμ, Novasports2 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Οσασούνα-Βαγιεκάνο, Novasports1 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

16:00 Matchday Live, Novasports Prime με τον Αποστόλη Λάμπο

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Ντόρτμουντ-Άουγκσμπουργκ, Novasports3 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Βόλφσμπουργκ-Γκλάντμπαχ, Novasports4 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Στουτγκάρδη – Χόφενχαϊμ, Novasports5 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Χέρτα-Φράιμπουργκ, Novasports6 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

17:00 EFL Championship Αγγλίας: Κάρντιφ-Ρέντινγκ, Novasports Start σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Μαγιόρκα-Λεβάντε, Novasports1 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

18:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Μονπελιέ-Στρασμπούρ, Novasports2 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

19:30 H Ώρα των πρωταθλητών Α’ μέρος, Novasports Prime με την Λίλα Κουντουριώτη και τον Γιαννίκο Δούσκα

19:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Λειψία-Μπόχουμ, Novasports3 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Κάδιθ-Βαλένθια, Novasports4 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

21:00 Matchday Live – Pre Game  Show Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπαρτσελόνα, Novasports1 με τον Γιώργο Λιώρη – Σε ζωντανή σύνδεση ο Ντέμης Νικολαΐδης από το «Metropolitano Stadium»

21:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2.Bundesliga: Νυρεμβέργη-Ανόβερο, Novasports3 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπαρτσελόνα, Novasports1 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Νις-Μπρεστ, Novasports2 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

22:30 H Ώρα των πρωταθλητών Β’ μέρος, Novasports Prime με τον Γιαννίκο Δούσκα και τη Λίλα Κουντουριώτη

Κυριακή 3 Οκτωβρίου

14:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Ρεν – Παρί Σεν Ζερμέν, Novasports2 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

14:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2.Bundesliga: Σάλκε-Ίγκολσταντ, Novasports3 σε περιγραφή του Άρη Γεωργίου

14:30 Βελγικό πρωτάθλημα Jupiler Pro League: 10η αγωνιστική Άντερλεχτ – Κλαμπ Μπριζ, Novasports5 σε περιγραφή του Αποστόλη Νταλούκα

15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Έλτσε-Θέλτα, Novasports1 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie 8η αγωνιστική: Άγιαξ-Ουτρέχτη, Novasports4 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Μάιντς-Ουνιόν Βερολίνου, Novasports3 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Εσπανιόλ-Ρεάλ Μαδρίτης, Novasports1 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

17:45 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie: Φίτεσε-Φέγενορντ, Novasports6 σε περιγραφή του Αποστόλη Νταλούκα

18:00 H Ώρα των πρωταθλητών Α’ μέρος, Novasports Prime με την Λίλα Κουντουριώτη και τον Γιαννίκο Δούσκα

18:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Λιλ-Μαρσέιγ, Novasports2 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

18:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Μπάγερν Μονάχου-Άιντραχτ Φρανκφούρτης, Novasports3 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Βιγιαρεάλ-Μπέτις, Novasports1 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

19:30 Βελγικό πρωτάθλημα Jupiler Pro League: Αντβέρπ – Γάνδη, Novasports5 σε περιγραφή του Άρη Γεωργίου

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Χετάφε-Ρεάλ Σοσιεδάδ, Novasports Start σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

20:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Αρμίνια Μπίλεφελντ-Μπάγερ Λεβερκούζεν, Novasports3 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

21:00 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie: Άιντχοφεν-Σπάρτα Ρότερνταμ, Novasports6 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

21:30 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος Serie B 7η αγωνιστική: Μπενεβέντο-Περούτζια, Novasports4 σε περιγραφή του Αποστόλη Λάμπου

21:45 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Σεντ Ετιέν-Λιόν, Novasports2 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Γρανάδα-Σεβίλλη, Novasports1 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

22:30 H Ώρα των πρωταθλητών Β’ μέρος, Novasports Prime με τον Γιαννίκο Δούσκα και την Λίλα Κουντουριώτη

00:55 (ξημερώματα Δευτέρας) Αμερικανικό πρωτάθλημα MLS 29η αγωνιστική: Portland Timbers-Inter Miami CF, Novasports Start σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

    Δευτέρα 4 Οκτωβρίου   

21:45 Monday Football Club, Novasports Prime με τον Γιάννη Πάγκο και τον Ντέμη Νικολαΐδη22:00 B’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος La Liga SmartBank: Χιρόνα-Αλμερία, Novasports1

TAGS
Μάθετε πρώτοι τι συμβαίνει στην Ελλάδα και τον κόσμο στο Google News του Newsbeast. Ακολουθήστε το Newsbeast σε Instagram, Facebook και Twitter.