Για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα ο ΟΦΗ νίκησε στο «Γεντί Κουλέ», επικρατώντας με 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα.

Το ματς δεν ήταν καλό και τα λάθη ήταν αυτά που κυριαρχούσαν στο πρώτο 20λεπτο, για να έρθει τελικά το γκολ στο 21′: Γυριστό του Σαρντινέρο, απόκρουση του Χουτεσιώτη και 1-0 από τον Στάρτζεον στην επαναφορά. Λίγα λεπτά μετά, στο 28′, ο Νέιρα είχε την ευκαιρία για το 2-0 αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ μπλόκαρε και στο 45′ ο ΠΑΣ ισοφάρισε με το πολύ ωραίο σουτ του Ελευθεριάδη (1-1).

Στο β’ μέρος τα πράγματα ήταν ισορροπημένα, μέχρι που ήρθε το 65ο λεπτό και το πέναλτι του Νέιρα, το οποίο κέρδισε ο ίδιος απ’ τον Κάργα, για να γίνει το 2-1, με το οποίο ο ΟΦΗ πήρε τους τρεις βαθμούς και βελτίωσε τη θέση του στην κατάταξη.

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Ουές, Κοροβέσης (76′ Λυμπεράκης), Διαμαντής, Γιαννούλης, Μεγιάδο, Νέιρα, Ντε Γκουζμάν (36′ Σακόρ), Στάρτζεον (84′ Βούρος), Γρίβας (75′ Γιάννου), Σαρντινέρο.

ΠΑΣ: Χουτεσιώτης, Κάργας, Σάλιακας (59′ Οικονομόπουλος), Πίρσμαν, Παντελάκης, Σιόντης (77′ Δούμτσης), Κάστρο, Ντομίνγκεζ, Ελευθεριάδης, Παμλίδης, Λεό (64′ Καρτάλης).