Η ΑΕΚ χάνει με 2-1 στο ημίχρονο του αγώνα με την Τραμπζονσπόρ, τον πρώτο μεταξύ των δύο ομάδων για τα πλέι οφ του Europa League. Η ελληνική ομάδα μπήκε πιο δυνατά στο ματς, βρήκε το γκολ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Λιβάγια, αλλά στη συνέχεια κατέρρευσε και οι Τούρκοι την «πλήγωσαν» δύο φορές, ενώ έχασαν και πέναλτι.

Μπορεί στο 24′ ο Σόσα από την άσπρη βούλα να «σημάδεψε» το οριζόντιο δοκάρι του Μπάρκα, αλλά στις στημένες φάσεις υπήρχε… τρικυμία, με τους Εκουμπάν στο 28′ και στο 44′ να νικά την άμυνα της Ένωσης δύο φορές σε εκτελέσεις κόρνερ, στις οποίες έγιναν τραγικά λάθη, που σε αυτό το επίπεδο δεν συγχωρούνται.

Μένουν ακόμη 45 λεπτά -συν τις όποιες καθυστερήσεις- για να φανεί εάν ο «δικέφαλος» μπορεί να σώσει την παρτίδα, ή εάν η Τραμπζόν συνεχίσει να εκμεταλλεύεται κάθε ευκαιρία που της δίνεται.