Ο Λεβαδειακός είχε τις ευκαιρίες, αλλά ο Άρης με προσεχτική άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο και λίγη τύχη κατόρθωσε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας στη Λιβαδειά.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Άρης είχε την υπεροχή και άνοιξε το σκορ στο 35′ με όμορφο πλασέ του Γιαννιώτα, που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Λεβαδειακός ήταν καλύτερος και έφτασε στην ισοφάριση στο 54′ λεπτό, όταν ο Ζησόπουλος έκανε το γύρισμα και ο Φαβάλι με πλασέ έκανε το 1-1.

Στο 74′ λεπτό η ομάδα του Άρη έμεινε με δέκα παίχτες, έπειτα από την αποβολή του Λαζαρίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι παίχτες του Λεβαδειακού πίεσαν για να πετύχουν και δεύτερο γκολ, χωρίς όμως να καταφέρουν να βρουν δίχτυα, με μεγαλύτερη τους ευκαιρία αυτή στις καθυστερήσεις του αγώνα, όταν ο Νέτο έδιωξε τη μπάλα πάνω στη γραμμή στην κεφαλιά του Λισγάρα και ο Κόρμπος αστόχησε από κοντά.