Στο ημίχρονο βρίσκεται η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με αντίπαλο τη Βικτόρια Πλζεν στο Καραϊσκάκη, στον επαναληπτικό αγώνα του β’ προκριματικού γύρου του Champions League. Αν και οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν δυνατά στο ματς, δεν κατάφερνα να αξιοποιήσουν το καλο τους διάστημα, με το ημίχρονο να τελειώνει χωρίς σκορ, 0-0.

Στο 2′ χάθηκε και η καλύτερη ευκαιρία της ελληνικής ομάδας σε αυτό το διάστημα, με την μπάλα να κοντράρει στον Γκιγίέρμε και να βρίσκει στο δοκάρι. Στο 7′ ήρθε και η δεύτερη πολύ καλή στιγμή για τους Πειραιώτες, με τον Γκερέρο να πιάνει την κεφαλιά, μετά από σέντρα του Ποντένσε, αλλά ο Χρούσκα έδιωξε σε δύο χρόνους.

Στη συνέχεια η Βικτόρια άρχισε να ισορροπεί την αναμέτρηση, αλλά δεν είχε κάποια άλλη φάση, σε αντίθεση με το σύνολο του Πέδρο Μαρτίνς, που ήταν πολύ πιο απειλητικό.

Απομένει ένα ακόμη ημίχρονο για να φανεί ποια από τις δύο ομάδες θα περάσει στην επόμενη φάση των προκριματικών του Champions League, στην οποία θα βρει αντίπαλο την Μπασακσεχίρ.