Η Μπάγερν νίκησε με 85-79 την Αρμάνι Μιλάνο στο Μόναχο και μείωσε σε 2-1, στο κυνήγι της πρόκρισης στο Final-4.

Οι Ιταλοί είχαν κάνει το καθήκον τους στα πρώτα δύο παιχνίδια που έγιναν στην έδρα τους, αλλά το καθήκον τους έκαναν και οι Γερμανοί στο πρώτο ματς στη δική τους έδρα. Έτσι, οι δύο ομάδες οδηγούνται σε τέταρτο παιχνίδι, με την Αρμάνι να είναι μπροστά με 2-1 και να ψάχνει ακόμη μία νίκη για να περάσει στο Final-4.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Μπάγερν με σερί 14-0 μετέτρεψε το 9-9 σε 23-9 στο τέλος της πρώτης περιόδου, με την Αρμάνι να κάνει μεγάλη ανατροπή και να προηγείται με 32-33 λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Οι Βαυαροί, όμως, ξαναπήραν το προβάδισμα, κατάφεραν να φτάσουν στο +13 με το τέλος της τρίτης περιόδου (64-51) και διαχειρίστηκαν σωστά την κατάσταση στο τελευταίο 10λεπτο, επικρατώντας με 85-79.

Τα δεκάλεπτα: 23-9, 39-35, 64-51, 85-79.