Με ένα τρίποντο του Στόουν 1,6 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του αγώνα, αφού πρώτα ο Μπόμπι Μπράουν αστόχησε σε δύο βολές, η Μπρίντιζι νίκησε τον ΠΑΟΚ 93-91 για τη 12η αγωνιστική του Basketball Champions League, με αποτέλεσμα η ελληνική ομάδα να μείνει εκτός συνέχεια της διοργάνωσης.

O «δικέφαλος» ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι και έκλεισε την πρώτη περίοδο, όντας μπροστά 20-31. Το ημίχρονο έκλεισε με τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 53-45, ενώ οι Ιταλοί συνέχισαν την αντεπίθεσή τους και έκλεισαν την 3η περίοδο προηγούμενοι με 73-71. Το ματς κρίθηκε σε λεπτομέρειες, τις οποίες εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι, για να πάρουν τελικά το ροζ φύλλο αγώνα.

Κορυφαίος για τον ΠΑΟΚ ήταν ο Σόρτερ με 26 πόντους, ενώ τον ακολούθησαν στο σκοράρισμα οι Μπράουν και Σμιθ με 15 πόντους και ο Μπεστ με 14 πόντους και 6 ριμπάουντ. Από την άλλη, κορυφαίος και κομβικός αποδείχθηκε ο Στόουν με 20 πόντους, ενώ τον ακολούθησαν στο σκοράρισμα οι Τζον Μπράουν με 17 πόντους και Μπανκς με 14.

Τα δεκάλεπτα: 20-31, 45-53, 73-71, 93-91