Ο ΠΑΟΚ ήταν πίσω στο σκορ με 1-0 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου του πρώτου αγώνα με τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ για τους «16» του Europa Conference League μετά το γκολ του Πέτκοβιτς και από το 71′ το σκορ είναι στο 2-0 χάρη σε δεύτερο γκολ του ίδιου παίκτη.

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο με διάθεση για να πιέσει περισσότερο προκειμένου να φτάσει στην ισοφάριση αλλά δεν μπορούσε να γίνει απειλητική και από το 71ο λεπτό τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο δύσκολα…

Η ωραία κάθετη του Μπατούρινα είχε ως αποτέλεσμα ο Πέτκοβιτς να βγει ξανά τετ α τετ και νίκησε τον Κοτάρσκι για το 2-0, σκορ που αν μείνει ως το τέλος θα μετατρέψει τη Ντιναμό σε ξεκάθαρο φαβορί για την πρόκριση στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης.