Ο Ντεσπόντοφ ήταν αυτός που είχε κάνει το 1-0 για τον ΠΑΟΚ επί του Παναθηναϊκού λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και τελικά αυτός ήταν που έκανε και το 2-1 στο 56′, μετά την προσωρινή ισοφάριση των φιλοξενούμενων με πέναλτι του Μπακασέτα.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με τους Πράσινους να ισοφαρίζουν, στο 51′, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του αρχηγού της Εθνικής Ελλάδας, αυτό όμως δεν επηρέασε τους Ασπρόμαυρους και αποδείχθηκε άμεσα.

Στο 56′ ο Τάισον έκανε το γύρισμα από αριστερά για τον Σάστρε που άφησε τη μπάλα να περάσει κάτω από τα πόδια του και ο Ντεσπόντοφ με ωραίο τελείωμα την έστειλε στα δίχτυα του Ντραγκόφσκι για το 2-1, δίνοντας ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου.