Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Λαμία στο ματς με το οποίο ανοίγει η αυλαία της 10ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου είναι μπροστά με 1-0 χάρη στο εκπληκτικό γκολ που πέτυχε ο Μλαντένοβιτς στο 31ο λεπτό και το πανηγύρισε μαζί με τον Αράο με τον οποίο είχε έντονη διαφωνία στο παιχνίδι με τον Πανσερραϊκό πριν μία εβδομάδα.

Το ματς ήταν ανοιχτό από το ξεκίνημά του, με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να γίνουν απειλητικοί και να έχουν μάλιστα και δοκάρι με τον Τσιλούλη αλλά το γκολ το είχαν οι Πράσινοι και ήταν… γκολάρα.

Συγκεκριμένα, στο 31′ ο Μλαντένοβιτς είδε τη μπάλα να του στρώνεται εκτός περιοχής και έπιασε ένα τρομερό σουτ στέλνοντας τη μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Κοσέλεφ που δεν μπορούσε να αντιδράσει.