Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ιωάννου που σκόραρε δις (20’ πεν, 50’) η Κέρκυρα νίκησε ξανά τη Δόξα, αυτήν τη φορά με σκορ 3-1 και έπιασε στη βαθμολογία Παναιτωλικό και ΠΑΣ Γιάννινα, ομάδες με τις οποίες –όπως φαίνεται- θα παλέψει για τη σωτηρία.

Στένεψε ο κλοιός για τους «μαυραετούς» που λύγισαν και από τις απουσίες και κατάφεραν απλά να μειώσουν με τον Κυβελίδη στο 63’, πριν ο Αγρίτης στο 75’ διαμορφώσει το αποτέλεσμα.

Τέσσερα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να ξαναμπούν στο ματς, όμως προβολή του Αραβίδη στο 79’ με τον Γκαλίνοβιτς εξουδετερωμένο, κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

Μέτριο θέαμα στο πρώτο ημίχρονο, καλύτερες και οι δύο ομάδες στο δεύτερο διάστημα στο οποίο εκτός από τα τρία γκολ, χάθηκαν και αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν.