Newsroom

H Εθνική Ελλάδας ποδοσφαίρου και το UEFA Nations League με τις 54 Εθνικές ομάδες, επιστρέφει και παίζει μπάλα στο γήπεδο του Novasports! Από την Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου έως και την Τρίτη 27 Σεπτεμβρίου οι λάτρεις του ποδοσφαίρου θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν τους αγώνες της «γαλανόλευκης» του Γκουστάβο Πογιέτ με την Κύπρο εκτός έδρας (24/9, 21:45) και με την Β. Ιρλανδία εντός έδρας (27/9, 21:45) για την 5η και 6η αγωνιστική αντίστοιχα σε περιγραφή Χρήστου Σωτηρακόπουλου, σχόλιο Ντέμη Νικολαϊδη και ρεπορτάζ Αποστόλη Λάμπου, αλλά και όλες τις υπόλοιπες συναρπαστικές αναμετρήσεις, με τις κορυφαίες εθνικές ομάδες της UEFA αλλά και τα μεγαλύτερα αστέρια!

Η Εθνική μας ομάδα μετά το εντυπωσιακό ξεκίνημα με το 4Χ4 (1-0 την Β. Ιρλανδία και το Κόσοβο εκτός έδρας, 3-0 την Κύπρο και 2-0 το Κόσοβο εντός) στον 2ο όμιλο της League C, έχει εξασφαλίσει την πρώτη θέση και την άνοδο στη League B. Στα δύο τελευταία παιχνίδια με τα οποία ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις της, η «γαλανόλευκη» θα επιδιώξει να πετύχει το απόλυτο  6 στα 6 με δύο ακόνη νίκες κόντρα στην Κύπρο στο «ΑΕΚ Αρενα» στη Λάρνακα το βράδυ του Σαββάτου 24/9 (21:45) και κόντρα στη Β. Ιρλανδία την Τρίτη 27/9 (21:45) στο γήπεδο «Γεώργιος Καμάρας» στη Ριζούπολη

Από την Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου έως και την Τρίτη 27 Σεπτεμβρίου, η μαραθώνια εκπομπή του Novasports, «UEFA Nations League Tonight», καθημερινά στις 21:00 στο Novasports Prime με τον Γιώργο Λιώρη θα μεταφέρει όλο το ρεπορτάζ των αγώνων, στη συνέχεια θα ακολουθήσει «Λεπτό προς Λεπτό» η εξέλιξη των αγώνων που διεξάγονται στις 21:45 και θα συνεχίζει αμέσως μετά τη λήξη τους με τα στιγμιότυπα, τις αναλύσεις αλλά και όλα τα γκολ της ημέρας. Τις ημέρες που θα αγωνιστεί (24 &27/9) η Εθνική Ελλάδας, το UEFA Nations League Tonight θα ξεκινά στις 21:00 με το PreGame του αγώνα της Εθνικής, θα ακολουθεί το ματς σε περιγραφή του Χρήστου Σωτηρακόπουλου, σχολιασμό από τον πρωταθλητή με την Εθνική ομάδα, Ντέμη Νικολαϊδη και ρεπορτάζ του Αποστόλη Λάμπου και θα ολοκληρώνεται αμέσως μετά με τον post game του αγώνα αλλά και τα στιγμιότυπα, τις αναλύσεις και τα γκολ όλων των αγώνων της ημέρας. Στις ημέρες των αγώνων της Εθνικής, η ενότητα “Λεπτό προς Λεπτό” θα μεταδίδεται από το Novasports1. Από το πρόγραμμα του UEFA Nations League ξεχωρίζουν και τα ντέρμπι Ιταλία – Αγγλία (23/9, 21:45), Δανία – Γαλλία (25/9, 21:45), Ολλανδία – Βέλγιο (25/9, 21:45), Αγγλία – Γερμανία (26/9, 21:45) και Πορτογαλία – Ισπανία (27/9, 21:45).

Παράλληλα, οι συνδρομητές θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν αγώνες από το Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ Γυναικών 2022 της FIBA, η 19η έκδοση του κορυφαίου διεθνούς τουρνουά της FIBA ​​για τις εθνικές ομάδες μπάσκετ γυναικών, που θα πραγματοποιηθεί στο Σίδνεϊ της Αυστραλίας από τις 22 Σεπτεμβρίου έως την 1η Οκτωβρίου 2022. Αυστραλία-Γαλλία (22/9, 13:30), Γαλλία – Καναδάς (23/9, 11:00), ΗΠΑ – Κίνα (24/9, 07:30), Ιαπωνία – Καναδάς (25/9, 13:30), Καναδάς – Αυστραλία (26/9, 13:30), Σερβία – Γαλλία (27/9, 10:30) θα είναι οι μεταδόσεις αυτή της εβδομάδας στο Novasports σε περιγραφές της expert Δώρας Παντέλη και της υπόλοιπης κορυφαίας δημοσιογραφικής μπασκετικής ομάδας.

Ακόμη, οι λάτρεις του τένις θα έχουν τη δυνατότητα να δουν πλούσιο θέαμα στα κορτ με τα τουρνουά WTA στο Τόκιο και στη Σεούλ (21-25/9). 

Με την πλατφόρμα EON, οι συνδρομητές Nova – Wind έχουν πλέον την ευκαιρία να παρακολουθήσουν το αγαπημένο τους αθλητικό περιεχόμενο, μέσα από ένα πλούσιο, καλοσχεδιασμένο και εύχρηστο περιβάλλον, που καθιστά το περιεχόμενο διαθέσιμο οπουδήποτε, οποτεδήποτε και σε οποιαδήποτε συσκευή. Παράλληλα, η ΕΟΝ προσφέρει πρωτοπόρα τεχνικά χαρακτηριστικά όπως το timeshift που δίνει τη δυνατότητα στο συνδρομητή να γυρίσει «πίσω» σε μια ζωντανή μετάδοση αγώνα και να τον παρακολουθήσει από την αρχή εφόσον έχει χάσει το ξεκίνημα του παιχνιδιού ή ακόμη και να γυρίσει πίσω για μία φάση, αλλά και την υπηρεσία EON Sports Mode, που παρέχει ζωντανά στατιστικά για επιλεγμένους αγώνες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα μεταδόσεων (21-27/9) έχει ως εξής στο Novasports:

Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου

  • 08:15-13:00 Τουρνουά τένις WTA 500 Τόκιο, Novasports Prime σε περιγραφή του Βασίλη Κωνσταντόπουλου
  • 21:45 UEFA Nations League 1η αγωνιστική: Σκωτία-Ουκρανία, Novasports Prime σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη
  • 21:45 UEFA Nations League Φιλικός αγώνας: Σαν Μαρίνο-Σεϋχέλλες, Novasports Start σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου

  • 07:30-13:45 Τουρνουά τένις WTA 500 Τόκιο, Novasports Prime σε περιγραφή των Βασίλη Κωνσταντόπουλου, Χριστίνας Κομίνη
  • 13:30 Μουντομπάσκετ Γυναικών Φάση Ομίλων: Αυστραλία-Γαλλία, Novasports4 σε περιγραφή της Δώρας Παντέλη
  • 17:00 UEFA Nations League 5η αγωνιστική: Καζακστάν-Λευκορωσία, Novasports1 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου
  • 19:00 UEFA Nations League: Λετονία-Μολδαβία, Novasports Prime σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη
  • 21:00 UEFA Nations League Tonight, Α’ μέρος, Novasports Prime με τον Γιώργο Λιώρη
  • 21:45 UEFA Nations League Λεπτό προς Λεπτό, Novasports Prime με τον Γιώργο Λιώρη
  • 21:45 UEFA Nations League: Γαλλία-Αυστρία, Novasports1 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη
  • 21:45 UEFA Nations League: Πολωνία-Ολλανδία, Novasports2 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου
  • 21:45 UEFA Nations League: Βέλγιο-Ουαλία, Novasports3 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη
  • 21:45 UEFA Nations League: Κροατία-Δανία, Novasports4 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου
  • 21:45 UEFA Nations League: Τουρκία-Λουξεμβούργο, Novasports5 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα
  • 21:45 UEFA Nations League: Σλοβακία-Αζερμπαϊτζάν, Novasports6 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη
  • 21:45 UEFA Nations League: Λίχτενσταϊν-Ανδόρα Novasports Start σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη
  • 21:45 UEFA Nations League: Λιθουανία-Νησιά Φερόε Novasports News σε περιγραφή του Γιώργου Βασιλείου
  • 23:45 UEFA Nations League Tonight, Β’ μέρος, Novasports Prime με τον Γιώργο Λιώρη

Παρασκευή  23 Σεπτεμβρίου

  • 06:00 Τουρνουά τένις WTA 500 Τόκιο Α’ Προημιτελικός Novasports Prime σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα
  • 06:00 Τουρνουά τένις WTA 250 Σεούλ Α’ Προημιτελικός Novasports6 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη
  • 08:00 Τουρνουά τένις WTA 500 Τόκιο Β’ Προημιτελικός Novasports Prime σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα
  • 08:00 Τουρνουά τένις WTA 250 Σεούλ Β’ Προημιτελικός Novasports6 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη
  • 10:00 Τουρνουά τένις WTA 500 Τόκιο Γ’ Προημιτελικός Novasports Prime σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη
  • 10:00 Τουρνουά τένις WTA 250 Σεούλ Γ’ Προημιτελικός Novasports6 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα
  • 11:00 Μουντομπάσκετ Γυναικών Φάση Ομίλων: Γαλλία-Καναδάς Novasports4 σε περιγραφή της Δώρας Παντέλη
  • 12:00 Τουρνουά τένις WTA 500 Τόκιο Δ’ Προημιτελικός Novasports Prime σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη
  • 12:00 Τουρνουά τένις WTA 250 Σεούλ Δ’ Προημιτελικός Novasports6 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα
  • 19:00 UEFA Nations League: Γεωργία-Βόρεια Μακεδονία Novasports Prime σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη
  • 19:00 UEFA Nations League: Εσθονία-Μάλτα Novasports1 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη
  • 21:00 UEFA Nations League Tonight, Α’ μέρος Novasports Prime με τον Γιώργο Λιώρη
  • 21:45 UEFA Nations League Λεπτό προς Λεπτό Novasports Prime με τον Γιώργο Λιώρη
  • 21:45 UEFA Nations League: Ιταλία-Αγγλία Novasports1 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη
  • 21:45 UEFA Nations League: Γερμανία-Ουγγαρία Novasports2 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου
  • 21:45 UEFA Nations League: Βοσνία Ερζεγοβίνη-Μαυροβούνιο Novasports3 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου
  • 21:45 UEFA Nations League: Φινλανδία-Ρουμανία Novasports4 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη
  • 21:45 UEFA Nations League: Βουλγαρία-Γιβραλτάρ Novasports5 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη
  • 22:00 LaLiga SmartBank – 7η αγωνιστική: Σπόρτινγκ Χιχόν-Ίμπιζα Novasports Start σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου
  • 23:45 UEFA Nations League Tonight, Β’ μέρος Novasports Prime με τον Γιώργο Λιώρη

Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου

  • 06:00 Τουρνουά τένις WTA 500 Τόκιο Α’ Ημιτελικός Novasports Prime σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη
  • 07:30 Μουντομπάσκετ Γυναικών Φάση Ομίλων: ΗΠΑ-Κίνα Novasports4 σε περιγραφή της Δώρας Παντέλη
  • 08:00 Τουρνουά τένις WTA 500 Τόκιο Β’ Ημιτελικός Novasports Prime σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη
  • 08:00 Τουρνουά τένις WTA 250 Σεούλ Α’ Ημιτελικός Novasports6 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα
  • 10:00 Τουρνουά τένις WTA 250 Σεούλ Β’ Ημιτελικός Novasports6 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα
  • 11:00 Γερμανικό πρωτάθλημα αυτοκινήτων τουρισμού DTM Προκριματικός αγώνας Red Bull Ring 1η ημέρα Novasports Start σε περιγραφή του Γιώργου Σκευοφύλακα
  • 14:30 Γερμανικό πρωτάθλημα αυτοκινήτων τουρισμού DTΜ Κύριος αγώνας Red Bull Ring 1η ημέρα Novasports Start σε περιγραφή του Γιώργου Σκευοφύλακα
  • 16:00 UEFA Nations League: Αρμενία-Ουκρανία Novasports Prime σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου
  • 16:10 DTM Trophy Race Red Bull Ring 1η ημέρα Novasports Start σε περιγραφή του Γιώργου Σκευοφύλακα
  • 19:00 UEFA Nations League: Βόρεια Ιρλανδία-Κόσοβο Novasports Prime σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου
  • 19:00 UEFA Nations League: Σλοβενία-Νορβηγία Novasports1 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα
  • 21:00 UEFA Nations League Tonight, Α’ μέρος Novasports Prime με τον Γιώργο Λιώρη
  • 21:45 UEFA Nations League: Κύπρος-Ελλάδα Novasports Prime σε περιγραφή του Χρήστου Σωτηρακόπουλου, σχόλιο του Ντέμη Νικολαϊδη και ρεπορτάζ του Αποστόλη Λάμπου
  • 21:45 UEFA Nations League Λεπτό προς Λεπτό Novasports1 με τον Γιώργο Λιώρη
  • 21:45 UEFA Nations League: Ισπανία-Ελβετία Novasports2 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου
  • 21:45 UEFA Nations League: Τσεχία-Πορτογαλία Novasports3 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα
  • 21:45 UEFA Nations League: Σερβία-Σουηδία Novasports4 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη
  • 21:45 UEFA Nations League: Σκωτία-ΕΪΡΕ Novasports5 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη
  • 21:45 UEFA Nations League: Ισραήλ-Αλβανία Novasports Start σε περιγραφή του Γιώργου Βασιλείου
  • 23:45 UEFA Nations League Tonight, Β’ μέρος Novasports Prime με τον Γιώργο Λιώρη

Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου

  • 06:00 Τουρνουά τένις WTA 500 Τόκιο Τελικός Novasports Prime σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη
  • 09:00 Τουρνουά τένις WTA 250 Σεούλ Τελικός Novasports6 σε περιγραφή της Χριστίνας Κομίνη
  • 11:00 Γερμανικό πρωτάθλημα αυτοκινήτων τουρισμού DTM Προκριματικός αγώνας Red Bull Ring 2η ημέρα Novasports Start σε περιγραφή του Γιώργου Σκευοφύλακα
  • 13:30 Μουντομπάσκετ Γυναικών Φάση Ομίλων: Ιαπωνία-Καναδάς Novasports4 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη
  • 14:30 Γερμανικό πρωτάθλημα αυτοκινήτων τουρισμού DTM Κύριος αγώνας Red Bull Ring
  • 2η ημέρα Novasports5 σε περιγραφή του Γιώργου Σκευοφύλακα
  • 16:00 UEFA Nations League 6η αγωνιστική: Ανδόρα-Λετονία Novasports Prime σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου
  • 16:00 UEFA Nations League: Μολδαβία-Λίχτενσταϊν Novasports Start σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη
  • 16:10 DTM Trophy Race Red Bull Ring 2η ημέρα Novasports5 σε περιγραφή του Γιώργου Σκευοφύλακα
  • 19:00 UEFA Nations League: Σλοβακία-Λευκορωσία Novasports Prime σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη
  • 19:00 UEFA Nations League: Αζερμπαϊτζάν-Καζακστάν Novasports Start σε περιγραφή του Γιώργου Βασιλείου
  • 20:00 Αγώνες πυγμαχίας WGP 67 Novasports6 σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου
  • 21:00 UEFA Nations League Tonight, Α’ μέρος Novasports Prime με τον Γιώργο Λιώρη
  • 21:45 UEFA Nations League Λεπτό προς Λεπτό Novasports Prime με τον Γιώργο Λιώρη
  • 21:45 UEFA Nations League: Δανία-Γαλλία Novasports1 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη
  • 21:45 UEFA Nations League: Ολλανδία-Βέλγιο Novasports2 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου
  • 21:45 UEFA Nations League: Αυστρία-Κροατία Novasports3 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου
  • 21:45 UEFA Nations League: Ουαλία-Πολωνία Novasports4 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου
  • 21:45 UEFA Nations League: Λουξεμβούργο-Λιθουανία Novasports5 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα
  • 21:45 UEFA Nations League: Νησιά Φερόε-Τουρκία Novasports Start σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη
  • 23:45 UEFA Nations League Tonight, Β’ μέρος Novasports Prime με τον Γιώργο Λιώρη

Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου

  • 13:30 Μουντομπάσκετ Γυναικών Φάση Ομίλων: Καναδάς-Αυστραλία Novasports4 
  • 21:00 UEFA Nations League Tonight, Α’ μέρος Novasports Prime με τον Γιώργο Λιώρη
  • 21:45 UEFA Nations League Λεπτό προς Λεπτό Novasports Prime με τον Γιώργο Λιώρη
  • 21:45 UEFA Nations League: Αγγλία-Γερμανία Novasports1
  • 21:45 UEFA Nations League: Ουγγαρία-Ιταλία Novasports2 
  • 21:45 UEFA Nations League: Ρουμανία- Βοσνία-Ερζεγοβίνη Novasports3 
  • 21:45 UEFA Nations League: Μαυροβούνιο-Φινλανδία Novasports4 
  • 21:45 UEFA Nations League: Βόρεια Μακεδονία-Βουλγαρία Novasports5 
  • 21:45 UEFA Nations League: Σαν Μαρίνο-Εσθονία Novasports6 
  • 21:45 UEFA Nations League: Γιβραλτάρ-Γεωργία Novasports Start 
  • 23:45 UEFA Nations League Tonight, Β’ μέρος Novasports Prime με τον Γιώργο Λιώρη

Τρίτη 26 Σεπτεμβρίου

  • 10:30 Μουντομπάσκετ Γυναικών Φάση Ομίλων: Σερβία-Γαλλία Novasports4 
  • 21:00 UEFA Nations League Tonight, Α’ μέρος Novasports Prime με τον Γιώργο Λιώρη
  • 21:45 UEFA Nations League: Ελλάδα-Βόρεια Ιρλανδία Novasports Prime σε περιγραφή του Χρήστου Σωτηρακόπουλου, σχόλιο του Ντέμη Νικολαϊδη και ρεπορτάζ του Αποστόλη Λάμπου
  • 21:45 UEFA Nations League Λεπτό προς Λεπτό Novasports1 με τον Γιώργο Λιώρη
  • 21:45 UEFA Nations League: Πορτογαλία-Ισπανία Novasports2 
  • 21:45 UEFA Nations League: Ελβετία-Τσεχία Novasports3 
  • 21:45 UEFA Nations League: Νορβηγία-Σερβία Novasports4 
  • 21:45 UEFA Nations League: Σουηδία-Σλοβενία Novasports5 
  • 21:45 UEFA Nations League: ΕΪΡΕ-Αρμενία Novasports6 
  • 21:45 UEFA Nations League: Κόσοβο-Κύπρος Novasports Start 
  • 21:45 UEFA Nations League: Ουκρανία-Σκωτία Novasports Premier League 
  • 21:45 UEFA Nations League: Αλβανία-Ισλανδία Novasports News 
  • 23:45 UEFA Nations League Tonight, Β’ μέρος Novasports Prime με τον Γιώργο Λιώρη
TAGS
Μάθετε πρώτοι τι συμβαίνει στην Ελλάδα και τον κόσμο στο Google News του Newsbeast. Ακολουθήστε το Newsbeast σε Instagram, Facebook και Twitter.