Τεράστιο μποτιλιάρισμα από νωρίς το πρωί στον Κηφισό, όπου όσοι οδηγοί κινούνται πρέπει να οπλιστούν με τεράστια υπομονή. Η κίνηση προκαλείται από εργασίες ασφαλτόστρωσης που πραγματοποιούνται.
Γύρω στις 08:00 το πρωί υπήρχε μποτιλιάρισμα χιλιομέτρων στην κάθοδο από τη Γέφυρα Καλυφτάκη μέχρι και τη Λιοσίων.
Σύμφωνα με νεότερες πληροφορίες από την Τροχαία Αττικής, η εικόνα αυτή την ώρα (10:00 περίπου το πρωί) είναι πολύ καλύτερη, με καθυστερήσεις να υπάρχουν από το ύψος της Κωνσταντινουπόλεως μέχρις τις Τρεις Γέφυρες.
Δείτε τον χάρτη με την κατάσταση αυτή την ώρα…
![](/image/s320x/file/files/1/2022/07/xartis_kinisi.jpg)
Η εικόνα που επικρατούσε λίγο μετά τις 08:00 το πρωί…
![](/image/s320x/file/files/1/2022/07/kinisi_xartis-1.jpg)
Καθυστερήσεις 5′-10΄ υπάρχουν στην Αττική Οδό στην έξοδο για Λαμία, στο ρεύμα προς Ελευσίνα.