Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον Ολυμπιακό στον πρώτο τελικό του πρωταθλήματος βόλεϊ γυναικών και με το σκορ στο 2-1 σετ υπέρ του οι οπαδοί του πέταξαν καπνογόνα και οι διαιτητές αποφάσισαν τη διακοπή του παιχνιδιού και ζήτησαν παράλληλα να υπάρξει εκκένωση του γηπέδου.

Οι πράσινες πήραν το πρώτο σετ με το εντυπωσιακό 25-10, αλλά με το ίδιο σκορ επικράτησαν και οι ερυθρόλευκες στο δεύτερο. Έτσι, οι δύο ομάδες ήταν στο 1-1, πριν γίνει το 2-1 για τον Παναθηναϊκό με το 25-21 στο τρίτο σετ. Και κάπου εκεί, όλα χάλασαν…

Οι οπαδοί των γηπεδούχων άναψαν καπνογόνα στις εξέδρες και τελικά οι διαιτητές διέκοψαν τον αγώνα μέχρι να καθαρίσει η ατμόσφαιρα. Στη συνέχεια, όμως, έγινε γνωστό ότι οι διαιτητές ζήτησαν να γίνει εκκένωση του γηπέδου μέχρι και τις 23:45 προκειμένου να συνεχιστεί ο τελικός με το 4ο σετ.