Με το αριστερό μπήκε ο ΠΑΟΚ στο φετινό Basketball Champions League αφού παρά τους 23 πόντους του Ράιλι που έκανε μεγάλο παιχνίδι, ηττήθηκε με 66-70 στην Paok Spots Arena από τη Ντιζόν, η οποία είχε για κορυφαίο παίκτη τον Σάιμον με 25 πόντους.

Από τα πρώτα λεπτά οι Γάλλοι ήταν αυτοί που είχαν το προβάδισμα και ανάγκασαν τους Θεσσαλονικείς να τους κυνηγάνε, με τον Σάιμον να σκοράρει συνεχώς για τους φιλοξενούμενους που έκλεισαν την πρώτη περίοδο στο +5 (13-18) και το ημίχρονο στο +9 (28-37), με τον ΠΑΟΚ να έχει μόλις… 3/15 τρίποντα σε αυτό το διάστημα.

Ο Ράιλι προσπαθούσε για τον δικέφαλο του βορρά αλλά η Ντιζόν ήταν καλύτερη, είχε περισσότερες λύσεις και πήγε και στο +10 (37-47), για να μπει στο τελευταίο 10λεπτο έχοντας προβάδισμα 9 πόντων (46-55). Εκεί, ο Ράιλι έκανε ό,τι μπορούσε για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος πλησίασε και στο -2 (64-66), αλλά ο Σάιμον είχε τις απαντήσεις για τους Γάλλους, οι οποίοι πήραν και τη νίκη (66-70).

Τα δεκάλεπτα: 13-18, 28-37, 46-55, 66-70