Η Σκωτία είχε το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στη Ρέιντζερς και τη Σέλτικ σήμερα (3/4), με το δεύτερο ημίχρονο να αρχίζει με καθυστέρηση αφού η περιοχή του Τζο Χαρτ γέμισε με σπασμένα μπουκάλια, με συνέπεια να χρειαστεί χρόνος μέχρι να καθαριστεί και να δώσει εντολή ο διαιτητής για να συνεχιστεί το παιχνίδι, στο οποίο νικητές ήταν οι φιλοξενούμενοι με 2-1.

Το ντέρμπι είχε ένταση και πάθος από το ξεκίνημα, με τη Ρέιντζερς να ανοίγει το σκορ στο 3′ με τον Ράμσεϊ και τη Σέλτικ να ισοφαρίζει στο 7′ με τον Ρόγκιτς και να κάνει την ανατροπή στο 43′ με τον Κάρτερ Βάικερς (1-2).

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια και όταν επέστρεψαν είδαν ότι στην περιοχή του Χαρτ υπήρχαν σπασμένα μπουκάλια, με συνέπεια να υπάρξει καθυστέρηση στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Το θετικό, τουλάχιστον, είναι ότι δεν υπήρξε κάποιος τραυματισμός, χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι δεν θα υπάρξει δυνατή τιμωρία για το σκηνικό.