Η Νόριτς υποδέχθηκε τη Λίβερπουλ για το αγγλικό Λιγκ Καπ και οι Χρήστος Τζόλης και Κώστας Τσιμίκας ήταν στους πρωταγωνιστές, είτε για καλό είτε για κακό.

Το παιχνίδι άρχισε με τους κόκκινους να σκοράρουν στο 4′ με τον Μιναμίνο και στη συνέχεια της αναμέτρησης, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, θα μπορούσε να μπει κι άλλο γκολ και μάλιστα από Έλληνα. Η Νόριτς πήρε πέναλτι για μαρκάρισμα του Μπράντλεϊ στον Γιαννούλη και ο Τζόλης ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Κέλεχερ απέκρουσε με το πόδι.

Αυτή ήταν η καλύτερη ευκαιρία των γηπεδούχων να ισοφαρίσουν και αφού δεν το έκαναν τιμωρήθηκαν στην επανάληψη, αφού στο 50′ από το κόρνερ του Τσιμίκα ο Οριγκί έκανε το 0-2, για να διαμορφωθεί το τελικό 0-3 στο 80′ από το δεύτερο γκολ του Μιναμίνο.