Με γκολ του Παβάρ η Μπάγερν νίκησε την Τίγκρες με 1-0 και έκανε το 6/6 μέσα σε μια σεζόν, ισοφαρίζοντας τη Μπαρτσελόνα του 2009.

Το 2019-20 είχε κλείσει πανηγυρικά για τους Βαυαρούς: Πρωτάθλημα, κύπελλο, Champions League! Και πανηγυρικά συνεχίζεται και το 2020-21: Γερμανικό Σούπερ Καπ, ευρωπαϊκό Σούπερ Καπ και Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων πλέον!

Η Μπάγερν ήθελε να ισοφαρίσει το ρεκόρ της Μπαρτσελόνα από το 2009, όταν είχε κατακτήσει έξι κούπες που παρέπεμπαν στην ίδια σεζόν (τα Σούπερ Καπ και το Παγκόσμιο Συλλόγων είναι μια συνέχεια της περσινής) και το κατάφερε, χάρη στο γκολ του Παβάρ στο 59ο λεπτό.

Η μεξικάνικη Τίγκρες είχε αντέξει ως εκείνο το σημείο, προσέχοντας την άμυνα της και έχοντας και την τύχη με το μέρος της, όπως για παράδειγμα στο δοκάρι του Σανέ στο πρώτο ημίχρονο. Στο 59′, όμως, η λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα Γκουζμάν είχε ως αποτέλεσμα το 1-0 του Παβάρ, με το οποίο οι Βαυαροί, οι οποίοι δεν απειλήθηκαν καθόλου, πάτησαν και στην κορυφή του κόσμου.