Στον αγώνα της Μπεσίκτας με τη Σίβασπορ για το τουρκικό πρωτάθλημα, έγινε κάτι που δεν είχαμε ξαναδεί.

Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με νίκη των γηπεδούχων με 3-0, αλλά την παράσταση έκλεψαν οι φιλοξενούμενοι και συγκεκριμένα ο αρχηγός τους.

Ο Χακάν Αρσλάν, για τον οποίο ο λόγος, είχε έντονα παράπονα από τον διαιτητή για την απόφασή του να μετρήσει το γκολ του 1-0 στο 18ο λεπτό, οπότε όταν τελείωσε το πρώτο ημίχρονο τον πλησίασε και κρατώντας στο χέρι του το… κινητό του, του έδειξε τη φάση για να τον πείσει ότι έκανε λάθος.

Ο ρέφερι του έβγαλε κίτρινη κάρτα και η οργισμένη αντίδραση του Αρσλάν, ο οποίος πέταξε με νεύρα το κίνητο και κλώτσησε μια διαφημιστική πινακίδα, είχε ως αποτέλεσμα να δει αμέσως και δεύτερη κίτρινη και να αποβληθεί, αφήνοντας τη Σίβασπορ με 10 παίκτες.

Για την ιστορία, πάντως, να αναφέρουμε ότι το σύνολο του Τύπου δικαίωσε τον Αρσλάν για τις διαμαρτυρίες του σχετικά με το γκολ του 1-0.

Μπορείτε να δείτε το σκηνικό με το κινητό τηλέφωνο από το 2.15 του παρακάτω βίντεο κι έπειτα.