Καθησυχαστικοί παρουσιάζονται στη Ρεάλ Μαδρίτης για τον τραυματισμό του Κριστιάνο Ρονάλντο στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου στην έδρα της Αλμερία.

Οι «μερένχες» κατάφεραν να φύγουν με μία ακόμη μεγάλη νίκη (5-0), όμως όλοι ανησύχησαν όταν ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός αποχώρησε από το γήπεδο στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης.

«Ήταν ένα χτύπημα, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο», είπε ο διεθνής άσος μετά το τέλος του αγώνα και έγινε γνωστό πως έχει έναν μικροτραυματισμό στο μηρό.

Σύμφωνα με ισπανικά δημοσιεύματα, ο 28χρονος παίκτης πήγε κατευθείαν στα αποδυτήρια και δούλεψε με έναν φυσιοθεραπευτή. Αξίζει να σημειωθεί πως ο Ρονάλντο τραυματίστηκε στο ίδιο γήπεδο με τον Λονέλ Μέσι, ο οποίος δεν θα αγωνιστεί μέχρι τις αρχές του νέου έτους.