Το παιχνίδι με τη Φράιμπουργκ για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa League εξελίσσεται πάρα πολύ άσχημα για τον Ολυμπιακό, οι παίκτες του οποίου είναι αλλού για αλλού, με συνέπεια ο Γκρέγκοριτς να σκοράρει ξανά στο 36′ και να κάνει το 3-0 με χατ-τρικ.

Η… κακή μέρα από νωρίς φάνηκε για τους Ερυθρόλευκους, οι οποίοι ήταν ήδη πίσω με 2-0 στο 8ο λεπτό χάρη σε δύο γκολ του Γκρέγκοριτς, ο οποίος δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα με τους αμυντικούς του Ντιέγκο Μαρτίνεθ. Αποτέλεσμα; Έκανε χατ-τρικ καν βγει το ημίχρονο.

Στο 36′ η Φράιμπουργκ βγήκε μπροστά με τον Γκρίφο που έδωσε στον Μακένγκο και αυτός έκανε τη σέντρα, με τον Γκρέγκοριτς να παίρνει ξανά εύκολα την κεφαλιά και να γράφει το 3-0 για τους γηπεδούχους.