Μπορεί η ΑΕΚ να είχε καλύτερη εικόνα από τον Παναθηναϊκό στο χθεσινοβραδινό ντέρμπι του ΟΑΚΑ, ωστόσο όχι μόνο δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, αλλά έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας μόλις στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων με το γκολ του Λιβάι Γκαρσία. Έτσι, συνέχισε το αρνητικό της σερί κόντρα στις ομάδες του Big-4 του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Το σύνολο του Μανόλο Χιμένεθ δεν κατάφερε για ακόμη έναν αγώνα να πανηγυρίσει τους 3 βαθμούς, φτάνοντας τα 13 διαδοχικά ματς κόντρα σε Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ ή ΠΑΟ χωρίς νίκη.

Τελευταίο τρίποντο των «κιτρινόμαυρων» απέναντι στο Big-4 ήταν στις 12 Ιουλίου του 2020 κόντρα στον Παναθηναϊκό με σκορ 1-3, για τα πλέι οφ της Super League. Από τότε μετρά έξι ισοπαλίες και επτά ήττες.