Διασυρμός για τη Μαν. Γιουνάιτεντ, 1-6 από την Τότεναμ στο Όλντ Τράφορντ

20:31
04/10/2020
2
loading

Εφιάλτης για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και τρελό πάρτι για την Τότεναμ, η οποία έβαλε μισή ντουζίνα γκολ στο Όλντ Τράφορντ.

Όταν ο Μπρούνο Φερνάντες έκανε το 1-0 με πέναλτι στο 2ο λεπτό, οι κόκκινοι διάβολοι μάλλον πίστευαν ότι θα είχαν ένα ευχάριστο απόγευμα απέναντι στον Ζοσέ Μουρίνιο, τον πρώην προπονητή τους που είχε φύγει με απόλυση. Τελικά -και αυτό τα λέει όλα- στο 7ο λεπτό το σκορ ήταν... 1-2!

Ο Ντομπελέ ισοφάρισε στο 4' και ο Σον έδωσε το προβάδισμα στους Λονδρέζους στο 7', με τα πράγματα να γίνονται χειρότερα για τη Γιουνάιτεντ στο 28', όταν ο Μαρσιάλ αποβλήθηκε. Και από τη στιγμή που έμεινε με 10 παίκτες η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ, ήρθε και η κατάρρευση με εντυπωσιακό τρόπο...

Στο 30' ο Κέιν έκανε το 1-3, στο 37' ο Σον σκόραρε ξανά για το 1-4, στο 51' ο Οριέρ ανέβασε το σκορ στο 1-5 και στο 79' ο Κέιν με πέναλτι έβαλε το δεύτερο του γκολ και έγραψε το 1-6, το οποίο θα θυμούνται οι οπαδοί των δύο ομάδων -και όχι μόνο- για πάρα πολλά χρόνια!