Αυτή η Μπάγερν Μονάχου δεν σταματά πουθενά και με τίποτα. Οι Βαυαροί, έχοντας ήδη εξασφαλίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Champions League, δεν χαρίστηκαν στην ΤΣΣΚΑ την οποία νίκησαν με σκορ 3-1 μέσα στη Μόσχα.

Το χορό των γκολ άνοιξε ο Ρόμπεν στο 17’ για να ακολουθήσει ένα πιο παραγωγικό δεύτερο ημίχρονο στο οποίο κατάφεραν να σκοράρουν και οι δύο ομάδες.

Στο 56’ ο Γκέτσε σημείωσε το δεύτερο γκολ των πρωταθλητών Ευρώπης, για να έρθει πέντε λεπτά αργότερα ο Χόντα και να μειώσει με χτύπημα πέναλτι. Η χαρά -και η ελπίδα για ένα θετικό αποτέλεσμα- των Ρώσων κράτησαν λίγο, αφού η απάντηση ήρθε στο 65’ και μάλιστα με το ίδιο νόμισμα.

Για λογαριασμό της Μπάγερν ευστόχησε από την «άσπρη βούλα» ο Μίλερ, ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό σκορ.

Με αυτήν τη νίκη η Μπαγερν έφτασε στις 10 συνεχόμενες στο Champions League κι έσπασε το ρεκόρ της Μπαρτσελόνα που είχε φτάσει μέχρι τις 9 πριν σταματήσει το σερί.

Πηγή: Sport-fm.gr