Έτοιμη για ένα ακόμα ποδοσφαιρικό θαύμα δείχνει η Ατλέτικο!  Μετά την Μπαρτσελόνα, οι «ροχιμπλάνκος» έβαλαν και την Μπάγερν να… προσκυνήσει στο «Βιθέντε Καλντερόν» και πανηγύρισαν τεράστια νίκη με 1-0. Ένα υπέροχο γκολ του Σαούλ από το 11’ αποδείχθηκε αρκετό για την ομάδα του Σιμεόνε, που άντεξε στην πολιορκία του δευτέρου ημιχρόνου και προστάτευσε μέχρι τέλους το σκορ που της δίνει προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό του Champions League. Άργησαν να ξυπνήσουν οι Βαυαροί, που έχασαν ένα ημίχρονο και όταν τελικά στρίμωξαν τους γηπεδούχους, είδαν το δοκάρι (σε σουτάρα του Αλάμπα) και τον Όμπλακ (σε πολλές περιπτώσεις) να τους σταματούν. Εξαιρετικός για μια ακόμα φορά ο Φερνάντο Τόρες, είχε κι εκείνος δοκάρι (με όμορφη ενέργεια) και απείλησε να ξεχειλώσει το προβάδισμα της Ατλέτικο για τον τελικό. Πηγή: sport-fm.gr