Το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Ελσίνκι για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Europa Conference League έληξε ισόπαλο 1-1 αλλά με το ξεκίνημα της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 47′ ο Κωνσταντέλιας έκανε το 2-1 για την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου και στο 53′ ο Μιχαηλίδης έγραψε το 3-1.

Ο δικέφαλος του βορρά δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι και μόλις στο 6ο λεπτό βρέθηκε πίσω με 0-1 μετά το γκολ του Ραντούλοβιτς αλλά στη συνέχεια ανέβασε την απόδοσή του και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 37′ με τον Οζντόεφ.

Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1 και όταν επέστρεψαν από αυτά έγινε άμεσα, στο 47′, το 2-1 για τον ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντέλια που υποδέχθηκε ωραία τη μπάλα και με το αριστερό την έστειλε στα δίχτυα.

Ένα γκολ που απλοποίησε τα πράγματα για τον δικέφαλο του βορρά, με αποτέλεσμα στο 53′ να έρθει και το 3-1 με το σουτ του Μιχαηλίδη που κόντραρε και στον Τοΐβιο.