Η Φράιμπουργκ είναι η ομάδα κόντρα στην οποία θα αρχίσει την Πέμπτη (21/9) τις υποχρεώσεις του στον όμιλο του Europa League ο Ολυμπιακός και η αγωνιστική και ψυχολογική κατάστασή της δεν είναι και η καλύτερη, όπως φάνηκε και στην ήττα με 2-4 από τη Ντόρτμουντ για την 4η αγωνιστική της Bundesliga.

Η προσεχής αντίπαλος των Ερυθρόλευκων στην Ευρώπη δεν άρχισε καλά το παιχνίδι και βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά την κεφαλιά του Χούμελς στο 11′, στις καθυστερήσεις όμως του πρώτου ημιχρόνου κατάφερε να αντιδράσει και να κάνει την ανατροπή χάρη σε δύο γκολ του Χόφλερ.

Στην επανάληψη, όμως, τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν καθόλου καλά για τη Φράιμπουργκ… Στο 60′ ο Μάλεν έκανε το 2-2, στο 82′ αποβλήθηκε ο Χόφλερ και στο 88′ ο Χούμελς έκανε το 2-3 για τη Ντόρτμουντ, η οποία πέτυχε και 4ο γκολ στις καθυστερήσεις με τον Ρόις.

Ήττα με 2-4, επομένως, για την προσεχή αντίπαλο του Ολυμπιακού, η οποία έχει 2 νίκες και 2 ήττες στις πρώτες 4 αγωνιστικές του γερμανικού πρωταθλήματος.