Ο Ατρόμητος, έδειξε ποιος είναι το αφεντικό στην αναμέτρηση κόντρα στον ΟΦΗ και επικράτησε με 2-0.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 16ο λεπτό με το συνήθη ύποπτο Μήτρογλου.

Παρόλα αυτά, ο ΟΦΗ δεν το έβαλε κάτω και προσπαθούσε συνεχώς να φέρει στα ίσα το ματς.

Οι ευκαιρίες διαδέχονταν η μία μετά την άλλη, αλλά οι παίκτες του Αναστόπουλου δεν κατάφεραν να διαπεράσουν την εστία του Ιτάνζ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Περιστεριώτες είχαν αρκετές ευκαιρίες να διευρύνουν το σκορ αλλά ο Κάρολ είχε κατεβάσει ρολά. Όμως, στο 85′ ο Ατρόμητος είχε γερμανικό κλειδί εν ονόματι Επστάιν που κατάφερε να ξεκλειδώσει την εστία του Άγγλου πορτιέρο και να διπλασιάσει τα τέρματα του Ατρομήτου. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης με τον Ατρόμητο να ανεβαίνει στην πέμπτη θέση της Super League.