Η ΑΕΚ υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Super League 1 και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 χάρη στο γκολ του Αραούχο στο 32ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να παίζουν με 10 παίκτες από το… 4′ λόγω αποβολής του Γκαρντάφσκι με απευθείας κόκκινη επειδή πήγε με τις τάπες στον Αργεντίνο επιθετικό.

Με τη μάχη του τίτλου να έχει πάρει φωτιά η Ένωση, η οποία έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο, θέλει μόνο τη νίκη και στο τέλος του πρώτου μέρους τα πράγματα είναι καλά για αυτή αφού έχει το προβάδισμα αλλά και παίκτη περισσότερο.

Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα είχε φάσεις για να σκοράρει, δεν τις αξιοποίησε και τελικά άνοιξε το σκορ στο 32′, όταν ο Βίντα πήρε την πρώτη κεφαλιά μετά την εκτέλεση κόρνερ και ο Αραούχο τη δεύτερη για το 1-0 από κοντά.

Δείτε πώς άνοιξε το σκορ η ΑΕΚ κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης…