Η 3η αγωνιστική του Nations League συνεχίστηκε με τη διεξαγωγή δέκα αναμετρήσεων και με το Αγγλία – Ιταλία να ξεχωρίζει, με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες αλλά όχι γκολ (0-0). Την ίδια ώρα, στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, Ουγγαρία και Γερμανία ήρθαν επίσης ισόπαλες (1-1).

Ο 3ος όμιλος της 1ης κατηγορίας ήταν αυτός που συγκέντρωνε την προσοχή περισσότερων και ο λόγος ήταν η… επανάληψη του τελικού του Euro 2020 ανάμεσα σε Αγγλία και Ιταλία. Ένα παιχνίδι που έληξε χωρίς γκολ τελικά, αν και αμφότερες οι ομάδες είχαν, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρουν.

Ισόπαλο έληξε και το άλλο παιχνίδι του γκρουπ, ανάμεσα σε Ουγγαρία και Γερμανία, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 6′ με τον Νάγκι και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 9′ με τον Χόφμαν.