Την πρώτη της ήττα στα φιλικά προετοιμασίας της με 3-2 γνώρισε η Τσέλσι, χάρη σε ένα τέρμα που πέτυχε η ομάδα των επιλέκτων του MLS στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ο All Stars του αμερικανικού πρωταθλήματος προηγήθηκαν στο σκορ με τον Κρις Βοντολόφσκι στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης, για να ισοφαρίσει ο Τζον Τέρι με κεφαλιά πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Ο Φρανκ Λάμπαρντ, εκμεταλλευόμενος ένα λάθος του τερματοφύλακα, έδωσε το προβάδισμα για τους Λονδρέζους, όμως, ο Κρις Πόντιους έκανε το 2-2 για τους επίλεκτους στο 72΄. Τη νίκη για τους «Αμερικανούς» έδωσε ο Άντι Τζόνσον, ο οποίος έχει αγωνιστεί στη Φούλαμ, με ένα σουτ που κόντραρε στον Νταβίντ Λουίζ και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα Ρος Τερνμπουλ.

Για τους «All-Stars» αγωνίστηκαν και οι Τιερί Ανρί και ο Ντέιβιντ Μπέκαμ, με τον τελευταίο μάλιστα να δηλώνει πως είναι πάντα ωραίο να κερδίζει την Τσέλσι!