Την ικανοποίησή του για την πρόκριση του Ολυμπιακού στον τελικό της Euroleague, μετά την επικράτηση επί της Μονακό με 76-62, εξέφρασε στους παίκτες του ο Γιώργος Μπαρτζώκας, ζητώντας τους να μην πανηγυρίσουν, καθώς πρέπει να μείνουν συγκεντρωμένοι για να φτάσουν στην κατάκτηση του τίτλου με νίκη επί της Ρεάλ Μαδρίτης στον μεγάλο τελικό.

«Συγχαρητήρια για την… απάντησή σας στο δεύτερο ημίχρονο. Αντιπροσωπεύσαμε την ομάδα, το κλαμπ τον κόσμο με τον καλύτερο τρόπο αυτά τα 20 λεπτά που κυριαρχήσαμε.

Κερδίσαμε με 27-2 στο τρίτο δεκάλεπτο, ρεκόρ για την ιστορία της Euroleague. Η άμυνα που παίξαμε μας έδωσε αυτοπεποίθηση στην επίθεση. Ήταν κάτι αξιοσημείωτο.

Τώρα ας ηρεμήσουμε, κανένας πανηγυρισμός σας παρακαλώ, έχουμε δύο μέρες να τελειώσουμε τη δουλειά που αρχίσαμε τον Οκτώβρη. Συγχαρητήρια παιδιά», ανέφερε στα αποδυτήρια ο Έλληνας τεχνικός.