Ο Κριστιάνο Ρονάλντο άνοιξε λογαριασμό στο πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας αλλά αυτό δεν συνδυάστηκε με νίκη για την Αλ Νασρ, η οποία αντιμετώπισε εκτός έδρας την Αλ Φατέχ του Γιώργου Δώνη και ήταν πίσω στο σκορ μέχρι και το 93ο λεπτό, όταν ο Πορτογάλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Το παιχνίδι άρχισε ιδανικά για την Αλ Φατέχ, την ομάδα που προπονεί ο Δώνης, αφού άνοιξε το σκορ στο 12′ με σουτ του Τέγιο από το ημικύκλιο της περιοχής, για να ακολουθήσουν ένα γκολ του Ρονάλντο που ακυρώθηκε, μια μεγάλη χαμένη ευκαιρία του προ κενής εστίας και ένα δοκάρι, πριν έρθει τελικά το 1-1 στο 42′ με δυνατό σουτ του Ταλίσκα εντός περιοχής.

Στο 59′, όμως, ο Μπεντεμπκά έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ την Αλ Φατέχ και όλα έδειχναν ότι θα κατάφερνε να πάρει τη νίκη, αλλά στις καθυστερήσεις η Αλ Νασρ κέρδισε πέναλτι και ο Ρονάλντο το εκτέλεσε στο 93′ και έγραψε το τελικό 2-2.