Η Σαουδική Αραβία σόκαρε τους πάντες με τη νίκη της με 2-1 επί της Αργεντινής, πετυχαίνοντας έτσι την πρώτη μεγάλη έκπληξη του Μουντιάλ 2022, σοκαριστικός όμως ήταν και ο τραυματισμός του Αλ Σαχράνι από τον τερματοφύλακα Αλ Οβαΐς στο 95ο λεπτό της αναμέτρησης, με τους πάντες να παγώνουν μέχρι να βεβαιωθούν πως όλα είναι καλά.

Το παιχνίδι ήταν στις καθυστερήσεις, οι Αργεντίνοι πίεζαν για την ισοφάριση, οι Σαουδάραβες ήταν στην άμυνα για να κρατήσουν το σκορ και τελικά σε ένα γέμισμα του Φερνάντες ο Αλ Οβαΐς έκανε έξοδο και βρήκε πολύ άσχημα με το γόνατο στο κεφάλι τον συμπαίκτη του, ο οποίος έπεσε αμέσως αναίσθητος.

Η φάση συνεχίστηκε για λίγο και τελικά το παιχνίδι διακόπηκε για να μπουν γιατροί και φορείο, με τον Αλ Σαχράνι να ανακτά τελικά τις αισθήσεις του λίγα λεπτά μετά και τους πάντες να ηρεμούν.